Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs

Krievu tautas instrumentu orķestris SADKO

Latvijas Tautas mākslas kolektīvs, starptautisko konkursu laureāts – krievu tautas instrumentu orķestris „Sadko” ir savdabīga, unikāla parādība Latvijas kultūras dzīvē. Par aktīvu radošo darbību, izcilu muzikālā pavadījuma meistarību, tautas un klasiskās mūzikas popularizēšanu 1987. gadā orķestrim piešķirts tā laika Tautas kolektīva goda nosaukums. 
Dažādos laika periodos ar orķestri kopā uzstājušies labākie Latvijas vokālās mākslas meistari. „Sadko” repertuārā ir vairāk nekā 300 dažādu muzikālo žanru skaņdarbi. Neordinārais repertuārs – klasiskā, tautas, džeza, kino, retro un operešu mūzika, kā arī oriģināli veidotie skaņdarbu aranžējumi orķestrim un iedvesmojošais izpildījums ir izpelnījies ne tikai publikas mīlestību, bet arī saņēmis augstus apbalvojumus dažādos festivālos Krievijā, Igaunijā un Latvijā.

Orķestris “SADKO” dibināts 1982. gadā VEF Kultūras pilī. Orķestra dibinātājs un ilggadējs mākslinieciskais vadītājs bijis augstas klases profesionālis, diriģents un aranžētājs Viktors Rokša. 

Krievu Tautas orķestra „Sadko” mērķis – ar augstvērtīgu muzikālo sniegumu atklāt  mūzikas garīgo spēku, pulcējot arvien jaunus mūziķus – krievu tautas tradīciju turpinātājus un krievu kultūras glabātājus.

Kopš 2020.gada februāra orķestri vada Guntars Bernāts.

Nozare
Instrumental ensembles
Kolektīva vadītājs/ -i
Mākslinieciskais vadītājs Guntars Bernāts, koncertmeistars Konstantīns Petrenko
Phone
Nodarbību vieta
VEF Kultūras pils | Ropažu iela 2, Rīga
Nodarbību laiki
Piektdienās no 18.30 līdz 21.00, svētdienās no 10.00 līdz 14.00