Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs

LEKTORI

lektoru saraksts tiks papildināts!


Johan Moerman

Johans Moermans 25 gadus vadījis Roterdamas Festivālus, organizāciju, kas atbildīga par ikgadējo pasākumu kalendāru, pasākumu politiku un atbalstu Roterdamā, Nīderlandē. Tāpat organizācija Roterdamas Festivāli nodarbojas ar auditorijas attīstības un piesaistes pakalpojumiem kultūras nozarē. Pirms Roterdamas festivālu dibināšanas Johans Moermans bija Roterdamas Mākslas padomes direktora vietnieks. Starptautiskā festivālu un pasākumu asociācija viņu nosauca par “vienu no nozares cienītākajām balsīm”.

Ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi kultūras jomā, Johans šobrīd palīdz pilsētām un kultūras organizācijām attīstīties. Viņa specialitāte ir koncepcijas, kas maksimāli palielina rezultātus gan festivālu organizatoriem, gan pilsētām. Festivāli var palīdzēt pilsētām stiprināt savu pievilcību un tēlu, veicināt sabiedrības lepnumu un attīstīt apkaimes.


João Garcia Miguel

João Garcia Miguel savu radošo ceļu sāka glezniecībā Lisabonas Universitātes Mākslas fakultātē (FBAUL), vēlāk attīstot starpdisciplināru karjeru skatuves mākslā kā režisors, aktieris, scenārists un scenogrāfs, vienlaikus saglabājot saikni ar glezniecību, instalāciju mākslu, video un urbānajām intervencēm. 2017. gadā ieguva doktora grādu glezniecībā un performancē FBAUL ar darbu “Performance Body and Unconscious”, kurā apvienoja radošo darbību ar māksliniecisko vadību.

2002.gadā gadā viņš nodibināja CJGM – laikmetīgās mākslas kompāniju, kas pēta radošo attīstību skatuves mākslās, balstoties uz trim pamata virzieniem: radošā darbība, izdevējdarbība un apmācība. Kā aktieris pazīstams ar darbiem “Love is Fucked”, “Maritime Ode”, “Waiting for Godot”, “The Spies I Made” un “Fado Donald”.

Bijis Teatro Cine de Torres Vedras mākslinieciskais direktors (2002–2016), Novas Invasões un Pasaules Akordeona festivāla mākslinieciskais vadītājs (2015–2022), kā arī Ibērijas teātra asociācijas prezidents (2016–2022). Kopš 2022. gada ir CAC Torres Vedras mākslinieciskais direktors.

Sadarbojies ar daudziem nacionāliem un starptautiskiem māksliniekiem, tostarp Miguel Borges, Sara Ribeiro, Lara Guidetti, Mário Laginha, Preta Ferreira, Sean O’Callaghan u.c. Kopš 2003. gada pasniedz Portugāles un ārvalstu universitātēs. Viņš ir Cosmic Cannibalism, ZDB galerijas un OLHO dibinātājs, kā arī FAD Sebastià Gasch balvas (2008) un Labākās režijas balvas (SPA) par izrādi “Yerma” (2014) laureāts.


Suzana Durão

Miguel – Portugāles laikmetīgā teātra apvienībā ar vairāk nekā 20 gadu darbības pieredzi. Viņa ir arī pazīstama ar savu darbu kā Mockingbird – konsultante, kas specializējas digitālās transformācijas projektu vadībā kultūras jomā, īpaši DGARTES (Portugāles Valsts mākslas atbalsta dienestā), kur jau sešus gadus aktīvi piedalās vadības atbalsta platformu tehnoloģiskajā modernizācijā.

Viņas starptautiskā karjera aptver darbu globālos tirgos, tostarp lielās multinacionālās kompānijās, piemēram, Avast Antivirus Prāgā. Suzanas pieredze aptver vadību, mārketingu un digitālo jomu. Viņai ir bakalaura grāds mākslas vēsturē (Lisabonas NOVA Universitātē), un viņa turpina studijas maģistrantūrā kultūras, komunikācijas un informācijas tehnoloģiju jomā (ISCTE, Lisabona). Tāpat viņa ir ieguvusi “Līderība inovācijās” sertifikātu INSEAD biznesa augstskolā.


Anna Andersone

Viena no jaunuzņēmumu ekosistēmas līderēm Latvijā, Riga TechGirls izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja, kā arī StartSchool izpilddirektore un līdzdibinātāja. Viņas pieredze ir saistīta ar dizaina un tehnoloģiju uzņēmumu veidošanu, piemēram, FROONT, berta.me un HungryLab, kā arī ar ekosistēmas attīstības atbalstīšanu Latvijā – dibinot koprades telpu THE MILL, darbojoties TechHub Riga valdē un aktīvi iestājoties par dzimumu līdztiesību tehnoloģiju jomā. Viņas vadībā Riga TechGirls kopiena ir paplašinājusies, līdz šim atbalstot vairāk nekā 50 000 sieviešu IT jomā.


Pauls Siliņš

Kopš 2018. gada Pauls aktīvi darbojas Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmā un IT nozarē. Iepriekš strādājis organizācijās kā TechHub Riga, TechChill un Helve, bet pēdējos četrus gadus aktīvi darbojas biedrībā Riga TechGirls, kur vada dažādus projektus – sākot no ikmēneša meetup pasākumiem līdz digitālo prasmju apmācību programmām ar vairāk nekā 2800 dalībniekiem. Šobrīd ir biedrības valdes loceklis un projektu direktors.

Pirms pievienošanās tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasaulei, Pauls darbojās kā pasākumu koordinators un producents – gan pasākumu aģentūrās, gan Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Iepriekš bijis arī mūzikas žurnālists un joprojām ir daļa no Radio NABA komandas.