Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Aicina uz arhitekta Jāņa Krastiņa lekciju-ekskursiju “Dauderu” greznajā savrupnamā 

Sestdien, 15. aprīlī, plkst. 13.00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa (Zāģeru ielā 7, Sarkandaugavā) aicina interesentus uz Rīgas Tehniskās universitātes profesora, Dr. habil. arch. Jāņa Krastiņa lekciju “Dauderu” savrupnams Latvijas 19. gadsimta arhitektūras kopainā, kas turpināsies ekskursijā pa nama telpām. 

Greznā villa, kuru 1897. gadā pēc tālaika modernākajiem paraugiem būvēja alusdarītavas “Waldschlößchen” (mūsdienās “Aldaris”) īpašnieka Ādolfa fon Bingnera ģimenei, atspoguļo fon Bingneru dzimtas estētisko gaumi un tās politisko ietekmi Rīgā. Namu arī mūsdienās ieskauj dārzs un ainavisks parks, kam apkārt, tāpat kā ēkas celšanas laikā, plešas industriālā Sarkandaugava.

Arhitekts J. Krastiņš stāstīs par “Dauderiem”, sniedzot ieskatu gan Rīgas pilsētas attīstībā 19. gs. otrajā pusē, gan laikmeta arhitektūras stila eklektisma daudzveidīgajās formālajās izpausmēs, gan šīs celtnes arhitektoniskajā veidolā, telpiskajā uzbūvē, iekārtojumā, apdarē un novietnē dabā, salīdzinot to gan ar Latvijas, gan tuvāku un tālāku kaimiņzemju tā laika būvmākslas mantojuma vispārējām stilistiskajām un tipoloģiskajām īpatnībām un pievēršot uzmanību arī fabriku arhitektūras mākslinieciskajām kvalitātēm.  

Jānis Krastiņš ir daudzu zinātnisku un populārzinātnisku publikāciju un vairāk nekā 30 arhitektūras vēstures grāmatu autors. J. Krastiņš ir viens no retajiem, kas tik pilnīgi pārzina Latvijas arhitektūru laika posmā no 19. gs. otrās puses līdz mūsdienām. Jau vairāk nekā 40 gadus J. Krastiņš ir Rīgas jūgendstila apbūves popularizētājs. 

Lekciju–ekskursiju aicināts apmeklēt ikviens interesents, ieejas maksa – muzeja biļete. Pasākuma lekcijas daļa tiks arī straumēta “Dauderu” Facebook lapā facebook.com/dauderi.lnvm.

Ar šo tiek atjaunots pagājušajā gadā aizsāktais tematisko lekciju cikls par “Dauderu” nama arhitektūru, interjeru, dārzu un parku, kā arī nama saimnieku likteņiem plašā vēsturiskā kontekstā. Lekcijas turpmāk notiks reizi ceturksnī.

Ieteikt