Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Beļģu akordeoniste un zviedru taustiņarfiste neierastā instrumentu saspēlē VEF Kultūras pilī

2024. gada 23, aprīlī  koncertcikla COME PRIMA ietvaros, VEF Kultūras pils Kamerzālē norisināsies dueta CAVEZ & PAULSON koncerts MURMURES, kas radīs īpašu muzikālu gaisotni – abas mākslinieces atskaņos savas kompozīcijas, spēlējot melodijas, kuru spilgto krāsu paleti veido gan instrumentu tradicionālā valoda, gan arī viņu pašu muzikālās personības.

Abu mūziķu prioritāte vienmēr ir pulsējošs ritms. Taustiņarfas stīgu bagātīgās virsskaņas un pieskaņas sakūst ar Sofijas akordeona siltajiem un jaudīgajiem akordiem, radot īstu mūzikas dārzu ar skaņu ainavām, kurās dzirkstī gan dzīvs un neviltots kopāmuzicēšanas prieks, gan atrodas vieta mierīgai atelpai. Sofija un Jozefīna daudz spēlējušas kopā kvartetā SIRUS, kas aizsākās, sadarbojoties diviem spēcīgiem duetiem Caves-Montanaro un Paulson-Åkerlund. Pēc albuma “Lummen” izdošanas kvarteta dalībnieki ir uzsākuši jaunus ceļus, un Sofija un Jozefīna nolēma izpētīt iespējas, kā apvienot abu balsis.

Koncertprogrammā skanēs dueta jaunās kompozīcijas taustiņarfai un diatoniskajam akordeonam, ar neparastām tembru krāsām un saskaņām aicinot pievienoties viņu aizrautīgajam ceļojumam. Tā ir mūzika bez robežām, bez vārdiem, brīva. Ceļojums starp ziemeļu vējiem un austrumu skaņām.

Koncertā piedalās:

  • Jozefīna Paulsone (Josefina Paulson, taustiņarfa, Zviedrija)
  • Sofija Kaveza (Sophie Cavez, diatoniskais akordeons, Beļģija)

Koncertu vada: komponists Ernests Valts Circenis

N.B. Biļetes uz šo koncertu ir pieejamas visās SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Biļešu cenas – EUR 12, skolēniem, studentiem un pensionāriem EUR 9

Ieteikt