Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Tre. 15.11.2023. 19:00

Armēņu duduks | MŪŽĪBAS SKAŅAS

Lielā zāle


Duduks ir sens armēņu pūšaminstruments, kurš izgatavots no aprikožu koka. Aprikožu koka dvēsele – šādi tulkojumā skan instrumenta nosaukums, turklāt, tas ir simbolisks. Nocirsts koks dzīvo, ja to pārvērš par mūzikas instrumentu. Galu galā dziedošā dvēsele ir mūžīga. 

Šoreiz aicinām kopā ar mums pieskarties mūžības skaņām. Katru melodiju pavadīs skaists video. “Mūzika iedvesmo visu pasauli, sniedz dvēselei spārnus, veicina iztēles lidojumu; mūzika piešķir dzīvību un jautrību visam, kas pastāv... To var saukt par visa skaistā un visa cildenā iemiesojumu.” (Platons)

Žanri:

Tautas mūzika
Etniskā mūzika
Klasiskā mūzika
Instrumentālā mūzika

Koncertā piedalās: 

Tigrans Tumanjans (Tigran Tumanyan) ir dzimis Armēnijā, bet jau kopš bērnības dzīvo un attīstās Latvijā. Lai piepildītu savu sapni un apgūtu duduka spēles mākslu, 2013. gadā Tigran devās uz dzimteni un uzsāka mācīties pie Armēnijas labākajiem meistariem. Tagad Tigran spēlē Latvijā kā arī citās pasaules valstīs. Viņš pret instrumentu un tā unikālo tembru izturas rūpīgi un ar cieņu.

Jeļena Jesajana ir vokāliste, dzimusi Latvijā ļoti muzikālā ģimenē. Kopš bērnības ir gājusi mūzikas skolā un nodarbojas ar dziedāšanu. Jeļena ir veiksmīgi piedalījusies vairākos koncertos un konkursos gan Latvijā, gan ārzemēs  (X Faktors Armēnija, X faktors Latvija u.c.).

Erna Daugaviete ir profesionāla čelliste un komponiste, viņa aktīvi koncertē un sadarbojas ar pazīstamiem latviešu māksliniekiem un mūziķiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. Erna uz skatuves izmanto unikālu dzīvā ieraksta tehniku, lai radītu orķestra efektu.

Rihards Lībietis ir latviešu mūziķis un komponists, kurš regulāri uzstājas un sadarbojas ar daudziem pazīstamiem Latvijas māksliniekiem un grupām (Linda Leen, Raimonds Tiguls, The Originals, Pacific K u.c.). Viņš ir producējis un pats izdevis 2 solo albumus un visus 4 Rihards Lībietis Orchestra albumus. Rihards raksta arī kritiķu atzinīgi novērtētu mūziku teātra izrādēm, laikmetīgās dejas izrādēm un īsfilmām.

Sigvards Dižais - ir džeza bundzinieks, komponists un aranžētājs. 2017. gadā viņš absolvējis Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas džeza nodaļu un šobrīd turpina studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un papildinājis savas zināšānas gan bungu spēlē, gan kompozīcijā pie Dré Pallemaerts un Lieven Venken. Viņš ir sadarbojies gan ar Latvijas džeza mūziķiem, gan ar ārzemju mūziķiem.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt