Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Otr. 28.03.2023. 9:00 - Sve. 28.05.2023. 20:00

MĀKSLAS DIENAS 2023 | izstāde ATSUPULGI

Izstāžu zāle, Vestibils

No 28. marta līdz 28. maijam VEF Kultūras pilī būs skatāma ikgadējā Rīgas Tautas tēlotājmākslas studiju Mākslas dienu 2023 izstāde “Atspulgi”, kas eksponēta VEF Kultūras pils Izstāžu zālē un Vestibila abos stāvos. 

Nosaukums "ATSPULGI" mākslā tiek bieži pielietots, jo ir ietilpīgs un plaši interpretējams jēdziens no dziļi personiska pārdzīvojuma līdz globālam skatījumam. Un patiešām – katra mākslinieka darbi ir viņa domu, ideju un izjūtu atspulgi, kas sevī iekodē arī laika un laikmeta nospiedumus. Izstāde “Atspulgi” sniedz iespēju iepazīt šīs tēmas dažādos skatījumus gan glezniecības, gan tēlniecības darbos vairāk nekā 100 autoru sniegumā, pārsteidzoši daudzveidīgi atklājot visdažādāko redzējumu, izjūtu un noskaņu gammas. 

“Gleznotāji bieži izmanto atspulgu, lai novērtētu savu darbu no lielākas distances. Ieskatīšanās mūsdienu Platona alā ar glezniecības rīkiem palīdz mums apgūt jaunu vizuālo valodu, maina un padziļina mūsu priekšstatu par to, uz ko ir vērts skatīties un ko esam spējīgi uztvert”, stāsta studijas „Ziemeļblāzma” vadītāja Tatjana Krivenkova. “Dzīve ar savām krāsām, gaismām, bagāto un bezgalīgo mainību veido atspulgu mākslinieka dvēselē, ierosina viņa fantāziju un… rodas māksla”, piebilst studijas „Grīva” vadītājs Juris Ģērmanis. “Savā dzīvē mēs mijiedarbojamies ar cilvēkiem, dabu – visu dzīvo un lietu pasauli, tiklīdz kā izveidojam emocionālu saikni ar to. Māksla ir šīs mijiedarbības atspulgs,” uzskata studijas „Umbra” vadītāja Agnija Ģērmane. Jā, ”atspulgi ieradušies spoguļoties un skatīties viens otrā. Spuraini un atspoguļaini, rāmi un pieklusināti. No kurienes tie nākuši un uz kurieni tie dosies – kurš gan to zinās teikt. Viens gan ir skaidrs – tie visi būs šeit”, - tā studijas “Ģilde” vadītājs Gustavs Filipsons, jo – “mēs visi esam saistīti šajā pasaulē. Viss atrodas savstarpējā saiknē un mijiedarbībā. Skatīsimies arī mēs viens otrā ar prieku!”


Tautas tēlniecības studijas „Doma” dalībnieki ir radījuši vairākus darbus kā veltījumu Ukrainai. Studijas vadītāja Vija Ilze Dzintare saka: “Pasaules notikumi atspoguļojas mūsu domās un izjūtās. Šogad mūs satrauc karš Ukrainā un vardarbības radītais posts cilvēku mājās un sirdīs. Gribam palīdzēt ukraiņu tautai ar darbiem un gaišām domām, tumsas spēkiem pretim jāstāda Gaisma, jo tikai ar mīlestību un gaišu spēku spējam pārvarēt ļaunumu. Priecājamies, ka pie mums, Latvijā, ir miers un gaisā virmo skaņas, kas ievada Dziesmu svētkus, sniedzot veldzi dvēselei. Tik lepnas un iznesīgas ir mūsu dziedātājas un dejotājas! Latvijas skaistās dabas un iztēles radītie atspulgi mūsu darbos dzīvo un sniedz prieku mums pašiem un skatītājiem.”

Kā ik gadu, Mākslas dienu izstādē satiekas septiņas Rīgas Tautas tēlotājas mākslas studijas: Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde” (vadītājs Gustavs Filipsons), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva” (vadītājs Juris Ģērmanis), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra” (vadītāja Agnija Ģērmane), Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts” (vadītāja Vita Jurjāne) un trīs Ziemeļrīgas kultūras apvienības studijas – Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma” (vadītāja Tatjana Krivenkova), Tautas glezniecības studija „Varavīksne” (vadītāja Baiba Ābelīte) un Tautas tēlniecības studija „Doma” (vadītāja Vija Ilze Dzintare). 

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, asistente Tatjana Krivenkova, darbu fotogrāfe Eiženija Freimane. Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) un Ziemeļrīgas kultūras apvienība.

Izstāde BEZ MAKSAS apskatāma VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) katru dienu no plkst. 09.00 līdz 20.00. 

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt