Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Cet. 18.07.2024. 19:00

VEF JAZZ CLUB | JASON HUNTER BALTIC QUARTET | ANDY JAMES & JON COWHERD All Star

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parks


Latino un flamenko stila mūzika ar džeza ķirsīti – tā kopumā var raksturot programmu, ko Rīgā atskaņos harizmātiskā Endija Džeimsa ar savu 10 mūziķu sastāvu, savukārt koncerta pirmajā daļā dzirdēsim vienīgo Baltijas Hammond ērģeļu kvartetu, kura sastāvā muzicēs rīdziniekiem jau pazīstamais Hammond ērģelnieks Atis Andersons kopā ar slaveno amerikāņu trompetistu Džeisonu Hanteru (Jason Hunter).

Koncerta pirmajā daļā - JASON HUNTER BALTIC QUARTET 

Atis Andersons ( Hammond ērģeles),
Augustas Baronas (bungas, Lietuva), Allans Kaljaste ( saksofons, Igaunija),
Džeisons Hanters (Jason Hunter, trompete, ASV)

Baltijas valstu izcilākie džeza mūziķu grupa amerikāņu trompetista un komponista Džeisona Hantera vadībā apvienojās, lai ierakstītu un izpildītu savas oriģinālkompozīcijas un džezaevergreenklasiku. Viņu skanējumu var raksturot kā dvēselisku, svaigu un pacilājošu, tas balstās uz tādiem džeza mūzikas stiliem kā svings,latino,Rhythm and Bluesun soulmūzika.

Slavenais latviešu ērģelnieks Atis Andersons un lietuviešu bungu izcilnieks Augusts Baronas veido šī brīnišķīgā stilu sajaukuma kodolu. Viens no Igaunijas labākajiem alta saksofonistiem Allans Kaljaste pievienojas Hanteram solo, papildinot grupas skanējumu ar īpašām niansēm.Jason Hunter Baltic Quartetšobrīd uzstājas reklamējot savu jauno albumuImagiNation, kas iznācis izdevniecībāJerika Records.

Džeisons Hanters ir trompetists, aranžētājs un komponists no Losandželosas Kalifornijā. Pēc mūzikas studijām Fullertona koledžā un Bērklijas mūzikas koledžā, uzsāka savas patstāvīgās mūziķa gaitas, muzicējot pie tādiem džeza grandiem kā Marks Vitfīlds, Ralfs Pītersons un Taigers Okoši.

Džeisons šobrīd dzīvo Tallinā un uzstājas kopā ar Igaunijas vadošo džeza un popmūzikas māksliniekiem kā trompetists. Paralēli mūziķa gaitām, Hanters arī aranžē, komponē un producē dažādus mūzikas projektus.

Hanters ir labi pazīstams ar savu muzicēšanas stilu, kas ir sakņojies tradicionālā džeza stilistikā, vienlaikus labi pārzinot visus mūzikas žanrus un improvizācijas tehnikas, kas bagātīgi tiek pielietots viņa koncertos.

Koncerta otrā daļa - ANDY JAMES & JON COWHERD All Star ( ASV)

Endija Džeimsa(Andy James, balss)
Žons Koherds (Jon Cowherd, klavieres)
Alekss Akuņja (Alex Acuña, perkusijas)
Alens Mednārs (Allan Mednard, bungas)
Čiko Pineiro (Chico Pinheiro, ģitāra)
Džons Eliss (John Ellis, saksofons)
Džeimss Dženus (James Genus, bass)

Šodienas mūzikas piedāvājuma pārbagātībā, reti kas spēj saviļņot dvēseli tā, kā Endijas Džeimsas mūzika. Māksliniece ir dzimusi Austrālijā un  pašlaik dzīvo Lasvegasā, ASV. Viņas mūziku raksturo pieredze, dejas dziesmas un  dvēseles saplūsme, kas sakņojas dzimtas  spēkā un tās nesalaužamajā garā.  Neskatoties uz visiem viņas sasniegumiem un augsto novērtējumu džeza jomā, Džeimsas muzikālajās gaitās joprojām svarīga ir attīstība un izpēte. Ar savu jaunāko albumu “Rhythm in New York” Džeimsa turpina izaicināt dažādu žanru robežas un sadarboties ar talantīgākajiem nozares profesionāļiem. Šī albūma ierakstā  muzicē tādi virtuozi kā Pjero Pata un Džons Kauferds, Džons Patitiuči, Markuss Gilmors, Neits Smits, Kriss Poters, Alekss Akuna, Markuss Striklends, Čiko Pinheiro, Ādams Rodžerss un daudzi citi. Pasaulē, kurā komerciālisms bieži aizēno autentiskumu, Endija Džeimsa ir kā mākslinieciskās integritātes bāka. Viņas ceļojums no Milānas flamenko skatuvēm līdz džezam klubiem visā pasaulē ir viņas daudzpusības apliecinājums un spilgts atgādinājums par mūzikas visaptverošo spēku. Ar katru uzstāšanos un katru albumu Džeimsa vēlreiz apliecina savu vietu mūsdienu džeza dižgaru panteonā, turpinot vest publiku sev līdz aizraujošā ceļojumā.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt