Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs

Jauktais koris JASMĪNAS KORIS

“Jasmīnas koris” ir salīdzinoši jauns dibinājums Latvijas kormūzikas telpā. Kora centrā – Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, sēliete, kora mākslinieciskā vadītāja Agita Ikauniece-Rimšēviča, kas savā skanīgo balsu saimē pulcina pieredzējušus un daudzpusīgi apdāvinātus dziedātājus. Kora māksliniecisko vadītāju un dziedātājus aktīvi atbalsta diriģents Ivars Rebhūns, kurš gan ikdienā palīdz apgūt dziedātājiem vokālās partijas, gan strādā ar kora ansambļiem, kā arī nereti raksta aranžijas korim. “Jasmīnas korim” ikdienā aktīvi palīdz Viktorija Pakalniece, strādājot ar kora balss grupām, ar katru koristu individuāli.

Gan kora nosaukumā, gan dibināšanas idejas pamatā ir sava izcelsmes spēka apzināšanās – cilts un sakņu izjūta, tāpēc “Jasmīnas koris” par savu misiju uzskata etniskās identitātes stiprināšanu mūsdienu kormūzikā un ar lepnumu piešķir interpretācijām daļu no sēļu gēnam raksturīgā spriganā un spītīgā temperamenta.

Kora “porfolio” ir vairāki augstvērtīgi koncerti Latvijā, kā arī Augstākās pakāpes iegūšana nacionāla mēroga koru konkursā Latvijā 2015. gada pavasarī, iekļūstot Latvijas sešu labāko jaukto koru elitē. “Jasmīnas koris” no tā dibināšanas 2014. gadā ir Rīgas pilsētas labāko amatierkoru vidū. 2018. gadā izcīnīja tiesības piedalīties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Koru finālā.

Atzinību ārpus Latvijas “Jasmīnas koris” ieguvis Bēlas Bartoka 27. starptautiskajā koru konkursā un folkloras festivālā Debrecenā, Ungārijā 2016. gadā, koncertdarbībā Maltā, Austrālijā, Jaunzēlandē un Beļģijā. 2019. gada septembrī koris ieguva trešo vietu “4. Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā” Jūrmalā.

Nozare
Kori
Kolektīva vadītājs/ -i
Mākslinieciskā vadītāja Agita Ikauniece-Rimšēviča, diriģents Ralfs Šmīdbergs, vokālais pedagogs Viktorija Majore
Nodarbību vieta
Rīgas mākslas telpa | Kungu iela 3, Rīga
Nodarbību laiki
Otrdienās un ceturdienās 18.30 - 21.00