Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz vasaras brīvdabas koncertiem

Tikai iedomājies siltus un omulīgus vasaras vakarus ar mūziku, kas piepilda gaisu visapkārt. Vasara ir kā radīta, lai šūpotos mūzikas ritmā zem klajas debess, tāpēc Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina iepazīties ar savu vasaras brīvdabas koncertu programmu un aizpildīt savu vasaras kalendāru!

Ielīgošanas pasākums “Maģiskais Jāņu gaidīšanas laiks”

20. jūnijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā norisināsies ielīgošanas pasākums “Maģiskais Jāņu gaidīšanas laiks”, kurā ikviens varēs baudīt Jāņu laika maģiju un iepazīties ar rituāliem veselības uzturēšanai, nākotnes izzināšanai, kā arī kārtīgi izkustēties un sadancoties. Pasākumā zāļu sieva Līga Reitere kopā ar folkloristi Baibu Ērgli dalīsies savās zinībās, mācot pīt vainagus un dejot maģisko vainagu deju. Savukārt vakara izskaņā apmeklētājus priecēs grupas “Ducele” koncerts. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Mazā vasaras Eiropiāde

6. jūlijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” daudzfunkcionālajā laukumā norisināsies ikgadējā “Mazā vasaras Eiropiāde”, kas vienuviet pulcēs dejotājus un mūziķus no visas Latvijas. Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras un mākslas festivāls, kas notiek katru gadu dažādās Eiropas valstīs. Koncertā muzicēs kapela “Eži” un “Sudmaliņas”, kā arī piedalīsies Latvijas grupas, kas šovasar dosies uz Eiropiādi Nuoro, Sardīnijā, Itālijā. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Koncertcikla VASARAS VAKARA NOKRĀSAS atgriešanās ar aktieru ansambli “Ilga”

11. jūlijā Kultūras pils parkā ar trīs atraktīvu aktieru ansambli atgriezīsies koncertcikls VASARAS VAKARA NOKRĀSAS. Dziedošo aktieru ansamblis “Ilga” Gundara Silakaktiņa, Alda Siliņa un Laura Subatnieka sastāvā jau gandrīz 20 gadus dažādās Latvijas koncertzālēs un brīvdabas estrādēs ir priecējis savus skatītājus un klausītājus, aicinot uz humora pilniem koncertiem, lai baudītu dziesmas no jaunākajām teātra izrādēm, kā arī visiem zināmus skaņdarbus no Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa un Imanta Kalniņa daiļrades.

VEF JAZZ CLUB koncerts ar JASON HUNTER BALTIC QUARTET un ANDY JAMES & JON COWHERD All Star

Mēneša vidū, 18. jūlijā, VEF JAZZ CLUB ietvaros “Ziemeļblāzma” parkā uzstāsies harizmātiskā austrāliešu izcelsmes džeza māksliniece Endija Džeimsa kopā ar 10 citiem virtuoziem mūziķiem un vienīgais Baltijas Hammond ērģeļu kvartets, kura sastāvā muzicēs rīdziniekiem jau pazīstamais Hammond ērģelnieks Atis Andersons kopā ar slaveno amerikāņu trompetistu Džeisonu Hanteru (Jason Hunter). Šis pasākums solās būt īsts baudījums džeza mūzikas cienītājiem – no oriģinālkompozīcijām un džezaevergreenklasikas līdz dvēseliskiem, svaigiem un pacilājošiem ritmiem, kas tas balstās uz tādiem džeza mūzikas stiliem kā svings, LatinoRhythm and Blues un soulmūzika.

Austrālijas etnofolka mākslinieka KAURNA CRONIN koncerts

1. augustā “Ziemeļblāzma” skatītājiem un klausītājiem piedāvā unikālu iespēju – baudīt Austrālijas folk-rok mākslinieka Kaurna Kronina uzstāšanos Rīgā. Nākot no plašās un daudzveidīgās Austrālijas mūzikas ainavas, Kaurna Kronins sevi pierādījis kā daudzsološu folkroka dziesmu rakstnieku un stāstnieku. Ar neparastu spēju apvienot sarežģītus tekstus un smeldzīgas melodijas, Kaurna tver cilvēka pieredzes būtību, sniedzot skanīgu un neaizmirstamu piedzīvojumu. Kaurna Kronina muzikālais ceļojums ir gan netradicionāls, gan apburošs. Viņa bērnība bija ceļojumu virpulis, kas veda cauri visai Austrālijai un pievērsa topošo mākslinieku radošumam, kā arī kalpoja par ideālu fonu savas balss meklējumiem. 

Koncertcikla VASARAS VAKARA NOKRĀSAS koncerts ar duetu VIŅŠ UN VIŅA

15. augustā koncertcikla VASARAS VAKARA NOKRĀSAS ietvaros klausītājus “Ziemeļblāzmas” parkā priecēs duets VIŅŠ un VIŅA, kurā apvienojušies latviete Ilze Lejiņa un francūzis Freds Ormēns /Fred Hormen/. Franču saksofonists, multiinstrumentālists un komponists Freds Ormēns savos koncertos klausītājus aizvilina elektronikās mūzikas skaņu pasaulē, kas bagāta ar virtuozām saksofona improvizācijām, savukārt latviešu saksofoniste un vijolniece Ilze Lejiņa papildina duetu ar savu pieredzi akadēmiskajā un folk mūzikā.

VEF JAZZ CLUB koncerts ar Matīsa Čudara trio un Mária Reháková sextet

Vasaras brīvdabas koncertu noslēdzošā pasākuma godu šogad izpelnījies Matīsa Čudara trio un Mária Reháková sextet (Slovākija/ Lielbritānija) VEF JAZZ CLUB koncerts, kas norisināsies 22. augustā. Šīs divas lieliskās un oriģinālas grupas – divdaļīgajā koncertā izpildīs mūziku no saviem 2023. gada nogalē izdotajiem albumiem. Katra no mūziķu grupām muzicē atšķirīgā, viņām vien raksturīgā manierē – dzirkstošs un svaigs folka un džeza mūzikas apvienojums priecēs Slovāku flautistes un dziedātājas Marijas Rehakovas vadītās grupas koncertā, savukārt Matīss Čudars kopā ar domubiedriem klausītājiem piedāvās laikmetīgās džeza mūzikas oriģinālprogrammu.

Ieteikt