Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Somu pianists KARI IKONENS prezentē albumu “Impresijas, improvizācijas un kompozīcijas”

13. maijā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē norisināsies  īpašs koncerts, koncertcikla “KONCERTS AR ODZIŅU” ietvaros.  Šī notikuma galvenais viesis – somu pianists Kari Ikonens. Viņa talants un personība ir izraisījusi klausītāju uzmanību un sajūsmu ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā.

Kari Ikonens ir kļuvis par vienu no pamanāmākajiem un iedvesmojošākajiem pianistiem mūsdienu Eiropas mūzikas ainavā. Viņa ceļojums caur mūzikas pasauli ir kā ekspedīcija, kurā savijas arābu gammas un džeza vēsture, atklājot jaunus skaņu horizontus. Neaprobežojoties tikai ar muzikālo ainavu, Ikonens sevī iekļauj arī gleznotāja Vasilija Kandinska mākslas iedvesmu.

Interesanti, ka šī gada maijā Kari Ikonens ir pieņēmis izaicinājumu – viņš dodas ekoloģiskā solokoncerttūrē pa Latviju, ceļojot ar elektrisko velosipēdu. Šis solokoncerts ne tikai aicina uz mūzikas baudīšanu, bet arī atgādina par mūsu atbildību pret vidi.

Viens no Ikonena izcilākajiem iezīmēm ir viņa inovatīvais pieejas veids mūzikai. Lai radītu unikālas mikrointervālus uz akustiskajām klavierēm, viņš izmanto paša izgudrotu nelielu ierīci Maqiano. Šīs radošās pūles ir atzinīgi novērtētas gan mūzikas kritiķu, gan klausītāju vidū.

Savukārt viens no augstākajiem mākslinieka sasniegumiem ir viņa albums “Impresijas, improvizācijas un kompozīcijas”, kas nāca klajā 2021. gadā. Šis albums guva plašu atzinību gan Latvijā, gan arī starptautiski. Tas tika iekļauts vairākos prestižos sarakstos, un pat tika nominēts vairākās balvās, tostarp Emmy balvā ASV un Somijas Grammy balvā.

Tādējādi, 13. maija koncerts VEF Kultūras pilī solās būt ne tikai muzikāls, bet arī intelektuāli bagāts piedzīvojums, kas atklās mūzikas jaunrades un inovāciju burvību, piedāvājot klausītājiem iespēju klātienē baudīt augsti novērtēto albumu “Impresijas, improvizācijas un kompozīcijas”.

N.B. Biļetes uz koncertu ir pieejamas visās SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Biļešu cenas – EUR 12

Ieteikt