Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs

VEF vēstures muzejs

PAR TELPU NOMU LŪDZAM VAICĀT VEF KULTŪRAS PILS VADĪTĀJAI LIENEI KUBIĻUS, TĀLR.: 25488536, E-PASTS: VEFKP@RIGA.LV

VEF vēstures muzejs izveidots 1969. gadā, atzīmējot VEF dibināšanas 50. gadadienu. Tā krājumā ir vairāk nekā 6000 priekšmetu, dokumentu, fotogrāfiju un citu kultūrvēsturisku liecību, kas raksturo rūpnīcas VEF izaugsmi no mazas darbnīcas ar dažiem strādniekiem līdz milzīgam uzņēmumam ar daudzām filiālēm.

Muzeja ekspozīcija aicina doties ar VEF vēsturi saistītos interaktīvos piedzīvojumos – izmēģināt, kā var piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio, doties virtuālā tūrē pa vēsturisko VEF teritoriju un iepazīt daudzas citas nozīmīgas vietas un objektus.

VEF galvenā vērtība visos laikos bijuši cilvēki – personības, kas radījušas VEF produkciju un veidojušas VEF vēsturi. Muzeja krājumā glabājas VEF pamatlicēja Aleksandra Tīpaiņa, aviokonstruktora Kārļa Irbīša, reklāmas mākslinieces Zelmas Baboliņas, bijušā direktora Aleksandra Egles un daudzu citu vefiešu atmiņas.  

Ekspozīcijā apskatāmi starptautiskās izstādēs godalgoti telefoni un radioaparāti, parādīts daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – elektriskās spuldzes, putekļu sūcējs, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators un daudzi, daudzi citi līdz pat 80.gadiem tapuši ražojumi, ko precīzi raksturo teiciens: “VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām”.

Vairāk par muzeju šeit