Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

VEF Kultūras pilī koncertcikla VEF JAZZ CLUB ietvaros jau trešo reizi notiks jauno džeza mūziķu koncertmaratons – eksāmens visas dienas garumā

Kopš 2021.gada VEF Kultūras pils un JVLMA realizē sadarbību, organizējot jauno mūziķu uzstāšanos profesionālā vidē, tradīcijām apveltītajā un klausītāju atpazīstamību iemantojušajā koncertciklā VEF JAZZ CLUB.

1.jūnijā no plkst.12.00 – 21.00 savu studiju un līdzšinējā darba augļus plašākai publikai divās koncertu sesijās rādīs JVLMA džeza nodaļas bakalauri un maģistri, uzstājoties ar veselām 7 programmām visas dienas garumā. Katrs no Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas džeza nodaļas jaunajiem mūziķiem gatavo savu eksāmena koncerta programmu, kā arī uzstāsies kopā vienotā ansamblī jeb kombo

Dienas pirmajā pusē, no plkst.13.00 līdz 16.00, būs iespēja baudīt četru bakalaura studiju absolventu – Iļjas Larionova ( ģitāra), Dāvja Lāpāna( klavieres), Riharda Bernāta ( ģitāra) un Gunas Pucītes Skujānes ( vokāls) muzicēšanu.

N.B. Ieeja dienas koncertos ir BEZ MAKSAS! 

Savukārt vakarā no plkst. 19.00 aicinām apmeklēt īpašu trīsdaļīgu koncertu:

19:00-19:45 Ceturtā kursa ansamblis 

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ceturtā kursa džeza kombo sastāvā muzicē 12 džeza katedras studenti, tostarp arī divi apmaiņas studenti no ASV. Lai papildinātu ansambļa muzikālo skanējumu, kombo šajā studiju gadā pievienojās arī citi džeza katedras kursa studenti.

Kopā ar šī ansambļa vadītāju un džeza kompozīcijas pasniedzēju Tomu Rudzinski, atzītu džeza mūziķi un komponistu, kombo gada garumā ir strādājis pie topošo absolventu oriģinālkompozīcijām, un daļa no tām tiks izpildītas koncerteksāmenā. Programmas noslēgumā kombo atskaņos vienu no Toma Rudzinska oriģinālkompozīcijām, kurā piedalīsies arī pats mūzikas autors. Šis studiju noslēguma gads ceturtā kursa kombo ir bijis bagātīgs, ir iegūts daudz jaunu zināšanu, kā arī smelta iedvesma turpmākai radošajai dzīvei Latvijas mūzikas nozarē.

Ansambļa dalībnieki:

Bungas- Rūdolfs Daņiļēvičš, Jurgis Lipskis, Fay Portter (ASV)

Perkusijas- Rūdolfs Daņiļēvičš, Jurgis Lipskis, Fay Portter (ASV)

Bass – Janis Polis 

Taustiņinstrumenti- Dāvis Lāpāns 

Klavieres-Santa Kauliņa

Ģitara- Iļja Larionovs 

Ģitāra- Arvils Rihards Bernāts 

Saksofons, flauta- Katrīne Sabīne Kalniņa 

Saksofons, flauta- Annija Briška

Trompete- Josh Googwin (ASV)

Saksofons- Toms Rudzinskis

Vokāls- Guna Pūcīte Skujāne 

Vokāls- Marija Valmiera

20:00-20:45 Dziedātāja Edīte Štrausa 

Džeza dziedātāja Edīte Štrausa 1. jūnijā plkst. 20:00 VEF Kultūras pilī aicina uz koncertu, kurā tiks atskaņotas latviešu komponistu Raimonda Paula, Ģederta Ramaņa, Ulda Stabulnieka un Gunāra Rozenberga kompozīcijas džezīgākās noskaņās. Vakara gaitā izskanēs  arī dziedātājas oriģinālkompozīcija ”Mans gaismas ceļš”, kas tapusi apgūstot vokālās prasmes  Itālijā. Jums garantētas 44 minūtes laba garastāvokļa! 

Pavadošais sastāvs:

Matīss Žilinskis – klavieres

Jānis Pastars – ģitāra

Artūrs Sebris- saksofons

Rihards Jakuško – bungas

Pēteris Liepiņš – kontrabass

21:00-21:45 Dziedātāja Līga Kupča

Džeza vokālistes Līga Kupčas koncerteksāmenā “Dziesmai šodien liela diena” ikvienam būs unikāla iespēja satikties ar latviešu kormūzikas pērlēm apvienojumā ar vēl līdz šim nedzirdētiem džeza aranžējumiem, kā arī būt klātesošam jaunās mākslinieces maģistrantūras studiju noslēgumā īpaši radītā koncertprogrammā.

N.B. Biļetes uz vakara koncertu pieejamas visās SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. 

“2023. gadā jau sesto gadu VEF Kultūras pils turpina 2018.gadā veiksmīgi aizsākto tradīciju – organizēt un  realizēt džeza mūzikai veltītu koncertu ciklu VEF JAZZ CLUB, kas gadu no gada iegūst arvien lielāku klausītāju interesi un piekrišanu tā mākslinieciskās kvalitātes un īpašās atmosfēras dēļ, ko izdevies radīt uz pils Lielās zāles skatuves!” teic VEF JAZZ CLUB mākslinieciskā vadītāja Antra Dreģe.

Ieteikt