Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

VEF Kultūras pils, projektā VIENOTI DAŽĀDĪBĀ, apvieno Beļģijas un Latvijas māksliniekus

No 18. līdz 23. maijam VEF Kultūras pilī norisināsies aizraujošs un izglītojošs projekts “VIENOTI DAŽĀDĪBĀ/UNITY IN DIVERSITY”. Projekts piedāvā iespēju piedalīties izcilu senās mūzikas ekspertu un lautas spēles virtuozu meistarklasēs, kā arī klātienē vērot radošo procesu ar trim talantīgām latviešu mūziķēm. Šī radošā procesa kulminācija būs koncerts VIENOTI DAŽĀDĪBĀ, kas skanēs VEF Kultūras pils Kamerzālē 23. maijā plkst. 19.00.

Atklātie mēģinājumi, meistarklases un iespēja uzdot jautājumus par senās mūzikas jautājumiem un projekta norisi Latvijā un citās Eiropas valstīs notiks 20. maijā plkst. 10:00 – 14:00 un 19:00 – 21:00 VEF Kultūras pils semināru telpā.

N.B. Ieeja meistarklasēs ir BEZ MAKSAS!

Vairāk par projektu “UNITY IN DIVERSITY”:

Starptautiski atzītā beļģu senās mūzikas ansambļa “Zefiro Torna” mākslinieciskais vadītājs, virtuozais lautas spēles meistars Jurgens Debrīns, un mandolīnists Alons Sariēls sadarbībā ar latviešu mūziķēm – dziedātājām Aiju Veismani, Aneti Viļumu un koklētāju Andu Eglīti – piedāvā unikālu koncertprogrammu. Šajā programmā satiekas Eiropas senās mūzikas un Latvijas muzikālās tradīcijas.

Visā Eiropā pazīstamās lautas dažādās formas – neapoliešu mandolīnas, grieķu buzuki, Balkānu tambūras, Centrāleiropas zemju lautas un teorbas, portugāļu ģitāras u.c. bieži izmantotas dziedātāju pavadīšanai. Šis vēsturiskais fakts ir iedvesmojis šo muzikālo projektu, kas pēta un veido radošus tiltus starp dažādu kultūru mūzikas tradīcijām, aicinot kopā dziedātājus un instrumentālistus no visas Eiropas. Projekta pirmais koncerts notika 2023. gada augustā festivāla “Laus” laikā Beļģijā. Latvijas klausītājiem būs iespēja dzirdēt šo aizraujošo dialogu starp dziedātājiem un lautas spēles meistariem, papildinot to ar latviskā kolorīta niansēm un kokles skaņām.

Aicinām apmeklēt koncertu un piedzīvot šo unikālo muzikālo notikumu, kas sevī apvienojis mūzikas dažādās kultūras un tradīcijas.  

N.B. Biļetes uz koncertu ir pieejamas visās SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Biļešu cenas – EUR 12

Ieteikt