Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Fonta izmērs

Fotoklubs RĪGA

Fotoklubs „RĪGA” ir viens no vecākajiem fotoklubiem Latvijā. 1962.gadā 15  Poligrāfiķu Centrālā kluba Tautas Universitātes Žurnālistikas fakultātes beidzēji izveidoja fotoamatieru klubu. Par pirmo vadītāju kļuva kinooperators un fotogrāfs Vilnis Folkmanis. No 1975.g. par māksliniecisko vadītāju sāka strādāt Aivars Āķis. Drīzumā fotoklubs kļuva par foto dzīves centru. Par fotokluba biedriem kļuva G.Binde, V.Brauns, J.Gleizds, L.Tugaļevs un daudzi citi ievērojami fotogrāfi.

Sākot no 1995.gada par māksliniecisko vadītāju kļuva fotogrāfe Eiženija Anna Freimane, un no 2007.gada fotoklubs pārcēlās uz VEF Kultūras pili. Tas sakrita ar periodu, kad foto jomā sāka parādīties  jaunas tehnoloģijas un jaunā paaudze sāka  aktīvi interesēties par fotogrāfiju.

Fotokluba „RĪGA” dalībnieki turpina iesāktās tradīcijas: regulāri rīko kolektīvās un personālās izstādes gan Latvijā, gan aiz tās robežām (Igaunija, Lietuva, Izraēla, Krievija, Ukraina u.c.) piedalās starptautiskajos festivālos, konkursos un semināros. Vairāki autori par mākslinieciskiem nopelniem ir saņēmuši FIAP (Starptautiskā Fotomākslas federācija) goda nosaukumus – AFIAP –  Artist FIAP (Mākslinieks).

Fotoklubā „RĪGA” notiek dažādas izglītojošās programmas: lekcijas, tematiskie fotokonkursi, tikšanās ar radošiem cilvēkiem, diskusijas un plenēri.

Nozare
Studijas
Kolektīva vadītājs/ -i
Eiženija Anna Freimane
Tālrunis
Nodarbību vieta
VEF Kultūras pils | Ropažu iela 2, Rīga
Nodarbību laiki
Otrdienās un trešdienās plkst. 18.00 - 20.00