1982. gadā Ziemassvētkos Rīgā piedzima Tautas lietišķās mākslas studija „Māra”. Ziemassvētkos dzimušie esot laimīgi un laimīgus darot arī citus. Nu, ja tādi ziedi šūpulī ielikti, tad atlika tikai ieklausīties gudrā padomā, ko studistes(i) saņēma no keramiķa – vecmeistara Eduarda Detlava, un studijas vadītājas Māras Kuplās vadībā no māla pikām izspaidīt, izveidot, izvirpot visu, ko sirds kāro, kas būtu liekams uz galda, uz plaukta, uz palodzes, pie sienas un lietojams kā rotaļlieta vai rota gan svētkos, gan ikdienā. Tiek pārņemtas un pieņemtas senās formas, pielāgojot mūsdienīgai izpratnei un ieviešot jaunus tehniskos paņēmienus.
Sensenās formas papildina jauns tehniskais paņēmiens – pinums. Tas traukus grezno un liek domāt par svētku brīdi. Atbalsi radušas arī Vidzemes podnieka Gustava Ozoliņa izauklētās idejas – studijā „Māra” tālāk turpina viņa aizsākto. Bet topošo meistaru grupa kā sendienās sagatavo mālu masu ar dabīgajiem zāles, koka, gliemežvāku un akmens birzumu piemaisījumiem.
Kolektīva misija ir saglabāt un radoši attīstīt latviešu tautas mākslas tradīcijas keramikas nozarē. Nodrošināt mūžizglītības iespējas un praktiskā darba iemaņu attīstīšanu visu paaudžu interesentiem.